Menu
Loire Atlantique
Download MyBus
Find your transport network in France
LIT La Littorale
Vxp Vendexpress
YEU Fromentine - Île d'Yeu
07 Nantes - Poitiers
12 Nantes - Challans - St Jean de Monts
13 Nantes - Noirmoutier
15 La Roche sur Yon - Luçon - Fontenay le Comte
16 Fontenay le Comte - Niort
17 Fontenay le Comte - La Rochelle
18 Angers - Châteaubriant
26 Le Mans - La Flèche - Saumur
101 Angers - Château-Gontier - Laval
101-AD Angers - Château-Gontier - Laval / A la demande
101E Angers - Château-Gontier - Laval / Navette Express
102 Mayenne - Laval
102-AD Mayenne - Laval / A la demande
102E Mayenne - Laval / Express
103 Sainte-Suzanne - Laval
103-AD Sainte-Suzanne - Laval / A la demande
104 Ernée - Andouillé - La Baconnière - Laval
104-AD Ernée - Andouillé - La Baconnière - Laval / A la demande
105 Ernée - Andouillé - La Baconnière - Laval
105-AD Ernée - Andouillé - La Baconnière - Laval / A la demande
107 Saint-Pierre-des-Landes - Olivet - Laval
107-AD Saint-Pierre-des-Landes - Olivet - Laval / A la demande
108 La Guerche-de-Bretagne - Montjean - Laval
108-AD La Guerche-de-Bretagne - Montjean - Laval
109 Sablé-sur-Sarthe - Meslay-du-Maine - Laval
109-AD Sablé-sur-Sarthe - Meslay-du-Maine - Laval / A la demande
109E Sablé-sur-Sarthe - Meslay-du-Maine - Laval / Express
110 Lassay-les-Châteaux - Mayenne - Laval
110-AD Lassay-les-Châteaux - Mayenne - Laval / A la demande
111 Gorron - Mayenne - Laval
111-AD Gorron - Mayenne - Laval / A la demande
112 Évron - Jublains - Mayenne
112-AD Évron - Jublains - Mayenne / A la demande
113 Saint-Pierre-des-Nids - Alençon - Villaines-la-Juhel - Mayenne - Laval
113-AD Saint-Pierre-des-Nids - Alençon - Villaines-la-Juhel - Mayenne - Laval / A la demande
116 Landivy - Ernée - Mayenne
116-AD Landivy - Ernée - Mayenne / A la demande
117 Ambrières-les-Vallées - Mayenne - Laval
117-AD Ambrières-les-Vallées - Mayenne - Laval / A la demande
118 Sablé-sur-Sarthe - Meslay-du-Maine - Château-Gontier-sur-Mayenne - Segré
118-AD Sablé-sur-Sarthe - Meslay-du-Maine - Château-Gontier-sur-Mayenne - Segré / A la demande
140 Châteaubriant - Craon - Cossé-le-Vivien - Laval
140-AD Châteaubriant - Craon - Cossé-le-Vivien - Laval / A la demande
140E Châteaubriant - Craon - Cossé-le-Vivien - Laval / Express
145E Ernée – Andouillé – La Baconnière – Laval / Express
150 Saint-Aignan-sur-Roë – Congrier – Ballots – Simplé – Craon – Château-Gontier-sur-Mayenne
150-AD Saint-Aignan-sur-Roë – Congrier – Ballots – Simplé – Craon – Château-Gontier-sur-Mayenne / A la demande
203 Sablé sur Sarthe - La Flèche
204 Fresnay - Alençon
206 La Flèche - Le Mans
207 St Denis d'Orques - Le Mans
208 Sablé - Le Mans
209 Rouez - Le Mans
210 Fresnay - Le Mans
211 Marolles - Le Mans
212 Mamers - Le Mans
212 E Mamers - Le Mans
212 S Mamers - Le Mans
214 Montmirail - Le Mans
215 Bessé sur Braye - Le Mans
216 Ruillé sur Loir - Le Mans
216 E Ruillé sur Loir - Le Mans
216 S Ruillé sur Loir - Le Mans
217 Ecommoy - Le Mans
218 Le Lude - Le Mans
219 Tuffé - Le Mans
220 La Flèche - Le Lude
221 Bessé sur Braye - La Ferté Bernard
300 Grandchamp-des-Fontaines - Nantes
301 Paimboeuf - Saint Père en Retz - Nantes
303 Pornic - Nantes
309 Nozay - Nantes (Express)
310 Derval - Nantes
311 Blain - Nantes
312 Saint Philbert de Grand Lieu - Nantes
313 Saint Philbert de Grand Lieu - Nantes Express
314 Saint Philbert de Grand Lieu - Nantes Scolaire
315 Préfailles - Saint Nazaire
316 Frossay - Saint Nazaire
317 Saint Brévin - Saint Nazaire
320 Savenay - Nantes
322 Granchamp des Fontaines - Nantes
324 Treillières - Orvault
330 La Chapelle Basse Mer - Nantes
331 La Regrippière - Nantes
332 Château Thébaud - Vertou
333 Divatte sur Loire - Nantes
344 Châteaubriant - Saint Nazaire
346 Vallons de l'Erdre - Nantes
347 Casson - Sucé-sur-Erdre
348 Petit Mars - Nantes
349 Trans-sur-Erdre - Nort-sur-Erdre
350 Savenay - Nantes
359 Saint Etienne de Montluc - Nantes
360 Saint-Mars-la-Jaille - Nantes
362 Vieillevigne - Nantes
370 Les Herbiers - Nantes
371 Blain - Nantes
380 Rocheservière - Nantes
401 ANGERS-SEGRE-CHATEAUBRIANT
401-B LE LION D’ANGERS - AZE
401-M SEGRE - ST MARTIN DU BOIS
402 ANGERS-SEICHES-LA FLECHE
402-B ANGERS NOYANT
403 ANGERS-BEAUFORT EN ANJOU
404 ANGERS-SAINT MATHURIN-GENNES-SAUMUR
405 ANGERS-DOUE LA FONTAINE-MONTREUIL BELLAY
406 CHOLET-VIHIERS-DOUE LA FONTAINE-SAUMUR
407 ANGERS-CHEMILLE-CHOLET
408 CHOLET-BEAUPREAU-ANCENIS
409 ANGERS-BECON LES GRANITS-CANDE-CHATEAUBRIANT
410 ANGERS-SAINT GEORGES SUR LOIRE-LA POMMERAYE
411 ANGERS-CHATEAUNEUF-MIRE
412 ANGERS -TIERCE-JUVARDEIL
414 ANGERS-BOIS D'ANJOU
415 SAUMUR-LONGUE-BEAUFORT EN ANJOU
416 SAUMUR-NOYANT
417 ANGERS-JUIGNE-GENNES-SAUMUR
418 ANGERS-SAINT MELAINE-AUBANCE-MARTIGNE-BRIAND-VIHIERS
419 ANGERS-THOUARCE-FAVERAYE-MACHELLES
420 ANGERS-BEAULIEU SUR LAYON-VALANJOU
421 GESTE-VILLEDIEU LA BLOUERE-SAINT MACAIRE EN MAUGES-SAINT ANDRE DE LA MARCHE-CHOLET
422 ANGERS-CHALONNES-BEAUPREAU-MONTIGNE SUR MOINE
423 ANGERS-CHALONNES SUR LOIRE
424 ANGERS-SAINT AUGUSTIN DES BOIS-SAINT FLORENT LE VIEIL
424-M ST FLORENT LE VIEIL - ANCENIS
425 ANGERS-VERN D'ANJOU-BRAIN SUR LONGUENEE
426 BAUGE EN ANJOU-BRION-BEAUFORT EN ANJOU
430 CHOLET -LA JUBAUDIERE-JALLAIS-LE PIN EN MAUGES-LA CHAPELLE-ROUSSELIN
433 CHOLET-LE LONGERON-TORFOU
443-AD GARE de CHALONNES SUR LOIRE / A LA DEMANDE
509 La Roche-sur-Yon / Grosbreuil / Les Sables d'Olonne
510 Cholet / Les Essarts / La Roche-sur-Yon
512 La Barre de Monts / Saint-Jean-de-Monts / Challans
520 La Roche-sur-Yon / Sainte Hermine / Fontenay-le-Comte
540 La Roche-sur-Yon / Luçon / La Rochelle
550 Les Sables d'Olonne / La Tranche-sur-Mer / Luçon
555 L'Aiguillon-sur-Mer / Moutiers-les-Mauxfaits / La Roche-sur-Yon
568 La Barre de Monts / Saint-Gilles-Croix-de-Vie / Les Sables d'Olonne
571 Challans / La Barre de Monts / Noirmoutier
572 La Roche-sur-Yon / Saint-Gilles-Croix-de-Vie / Saint-Jean-de-Monts
580 La Roche-sur-Yon / Les Lucs sur Boulogne / St Philbert de Bouaine
590 Chantonnay / Montaigu-Vendée
Buy - Compost - Travel with your smartphone
Install the app now and for free.